DaRK FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DaRK FoRuM

KaRaNLIK FoRuM

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kasımpaşa sambacısını buldu!

YazarMesaj
anthrax
DaRK MoDeRaToR
DaRK MoDeRaToR
anthrax

YüKSeLiŞ
YüKSeLMe GüCü:
Kasımpaşa sambacısını buldu! Left_bar_bleue550/10000Kasımpaşa sambacısını buldu! Empty_bar_bleue  (550/10000)

Kasımpaşa sambacısını buldu! Empty
MesajKonu: Kasımpaşa sambacısını buldu!   Kasımpaşa sambacısını buldu! Icon_minitimeSalı Tem. 10, 2007 5:48 pm

Turkcell Süper Lig'in yeni ekiplerinden Kasımpaşa, Brezilya'nın Fluminense takımında forma giyen 21 yaşındaki Andre Moritz ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.
Kasımpaşa sambacısını buldu! AndreMoritz01

Moritz, Kasımpaşa kulüp binasında gerçekleştirilen ve kulüp başkanı Hasan Hilmi Öksüz'ün de yer aldığı törende kendisini 3 yıllığına Kasımpaşa'ya bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Orta sahada görev yapan Brezilyalı futbolcu, imza töreni sonrası yaptığı açıklamada, Kasımpaşa'nın Süper Lig'e yeni çıkmasına rağmen geniş imkanlara sahip olduğunu ifade ederek, ''Burada çok iyi karşılandım. Bu hoşgörünün karşılığını, sahada takım arkadaşlarımla birlikte iyi mücadele ederek vereceğime inanıyorum. Bana ilk teklif geldiğinde çok büyük bir heyecan duydum. Türkiye ile ilgili olumlu şeyler duydum. Buradaki tek hedefim Kasımpaşa'yı ligde yukarılara taşımak olacak'' diye konuştu.

Moritz, Türkiye'de futbolcu olarak Galatasaraylı Hakan Şükür ile Beşiktaşlı Rüştü Reçber'i tanıdığını da sözlerine ekledi.

Kasımpaşa Kulübü Başkanı Öksüz ise, Moritz'in çok iyi bir futbolcu olduğunu belirterek, ''Onun hakkında çok iyi referanslar aldık. Takımımıza katkıda bulunacağına inanıyoruz'' dedi.

Türkiye'de çok fazla iyi futbolcunun yetişmediğini, bunun da alt yapı eksikliğinden kaynaklandığını kaydeden Öksüz, ''Bu nedenle biz de yurt dışından transferler yapıyoruz. Bu sene takımımızın kemik kadrosunu bozmadan yurt içi ve yurt dışından toplam 10 futbolcu transfer edeceğiz'' şeklinde konuştu.

Öksüz, Futbol Federasyonu'nun yabancı futbolcu konusundaki 6 1 kararına da değinerek, ''Bu bizim için çok avantajlı. Biz bu hakkımızı sonuna kadar kullanmak istiyoruz'' diye konuştu.

Kasımpaşa sambacısını buldu!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-